Obsługa transakcji zakupu i sprzedaży przedsiębiorstw

Doradztwo w procesie sprzedaży firmy jest jedną z podstawowych usług oferowanych przez Progres Solution. Nabyte doświadczenie oraz wiedza pozwoliły nam wyspecjalizować się w przeprowadzaniu następujących transakcji:
Profesjonalne doradztwo w procesie sprzedaży firmy pozwala osiągnąć wyższą cenę sprzedaży, przy zachowaniu całkowitej poufności i dyskrecji oraz zaoszczędzić czas właścicieli.
Spółka Progres Solution zapewnia profesjonalne doradztwo w procesie sprzedaży firmy począwszy od przygotowania przedsiębiorstwa do sprzedaży, ewentualnym sporządzeniu wyceny firmy i jej materiałów prezentacyjnych, poprzez znalezienie potencjalnych nabywców oraz pomoc w negocjacjach warunków przejęcia. Współpraca z nami przekłada się na wymierne korzyści:
Współpraca z nami przekłada się na wymierne korzyści

Wyższa cena sprzedaży

Profesjonalnie przygotowujemy transakcję sprzedaży firmy oraz umiejętnie prezentujemy potencjał firmy inwestorom. Wskazujemy działania, jakie właściciele przedsiębiorstwa powinni wykonać, by zmaksymalizować wartość firmy. Efektem profesjonalnego przygotowania do sprzedaży jest wyższa wycena firmy.

Oszczędność czasu

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz działalności w branży inwestycyjnej posiadamy bogatą sieć kontaktów biznesowych, co zapewnia szeroki dostęp do grona inwestorów zarówno branżowych, jak i finansowych. Dodatkowo, doradztwo w procesie sprzedaży firmy pozwala ograniczyć zaangażowanie właścicieli firmy w czasochłonny proces transakcyjny, dzięki czemu będą mogli oni skupić się na zwiększeniu atrakcyjności swojego biznesu dla inwestora.

Bezpieczeństwo transakcji

W procesie sprzedaży przedsiębiorstwa, skutecznie redukujemy ryzyko kontaktu z nieuczciwymi potencjalnymi inwestorami i dokładamy najwyższych starań, aby zobowiązania kupującego zostały maksymalnie zagwarantowane w dokumentach transakcyjnych. Weryfikujemy zdolność potencjalnych inwestorów do skutecznego zamknięcia transakcji.

Poufność i dyskrecja prowadzonych prac

Proces sprzedaży przedsiębiorstwa wymaga pełnej poufności i dyskrecji. Minimalizujemy ryzyko przedwczesnego przedostania się informacji na temat sprzedaży firmy do konkurencji i pracowników, co potencjalnie mogłoby zaszkodzić relacjom z klientami oraz spadkiem morale wśród pracowników.

Wsparcie restrukturyzacyjne

Przerost zatrudnienia oraz nieefektywna struktura znacząco zwiększają koszty działalności, powodując spadek rentowności i zysków oraz niższą wycenę firmy. Uporządkowanie firmy przed jej sprzedażą sprawi, że wycena firmy oraz cena za przedsiębiorstwo oferowana przez inwestorów będzie wyższa.

Specjaliści firmy Progres Solution mają duże doświadczenie w odpowiednim przygotowaniu i sprzedaży przedsiębiorstw, dlatego skorzystanie z naszych usług może być bardzo pomocne przy Twojej transakcji.

Siedziba spółki

Progres Solution Sp. z o.o.

ul. Adm. Józefa Unruga 46, 60-480 Poznań

TEL: +48 604 976 226 / +48 690 605 374

E-MAIL: biuro@progressolution.pl

Odwiedź nas na Facebooku

napisz do nas

    Wszystkie prawa zastrzeżone © Progres Solution Sp. z o.o.

    Created by Elcreo