Sformalizowanie procesu sukcesji

 

Sukcesja przedsiębiorstw przeprowadzona od początku do końca w sposób sformalizowany i usystematyzowany gwarantuje najlepsze efekty. Warto przygotować plan działania jak najwcześniej, żeby firma mogła prosperować nawet w razie nagłych wypadków losowych, na które nikt nie ma wpływu.  Z procesem tym wiąże się wiele czynności i elementów, które trzeba wziąć pod uwagę, jak na przykład aspekt podatkowy. Nasi prawnicy i doradcy przygotują wszelkie niezbędne dokumenty i poinstruują strony o możliwościach i zagrożeniach. Dzięki temu wszelkie elementy sukcesji zostaną w pełni zrealizowane, a sama sukcesja przebiegnie płynnie i bez niespodzianek.

Sukcesja przedsiębiorstw – przygotowanie

 

Każdy przedsiębiorca obserwując dorastanie swoich dzieci zastanawia się czy pójdą w jego ślady, czy poprowadzą jego firmę, kiedy będzie chciał przejść na zasłużoną emeryturę. Sukcesja przedsiębiorstw powinna być zaplanowana i przygotowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlaczego? Ponieważ największym problemem, z jakim spotykają się nestorzy jest niechęć młodego pokolenia do przejęcia biznesu. Dzieje się tak z różnych powodów – być może następca ma ambicję by zbudować coś swojego od podstaw. A może po prostu nie czuje się dobrze jako prezes. Takich przyczyn jest wiele, dlatego ważne jest dobre rozpoznanie sytuacji i odpowiednie przygotowanie tego procesu.

Sukcesja przedsiębiorstw wymaga szczegółowego zaplanowania i rzetelnego przeprowadzenia. Jest to proces długotrwały i wymaga dobrego przygotowania. Z uwagi na naszą specjalizację w zakresie obsługi firm małych i średnich przedsiębiorstw, jesteśmy w stanie wesprzeć ten proces oraz doradzić jak płynnie przeprowadzić proces przekazania przedsiębiorstwa następcom. W procesie sukcesji najważniejsze jest przygotowanie fundamentów prawnych i wybór rozwiązania najbardziej dopasowanego pod względem strategii firmy i sytuacji rodzinnej właścicieli.

Napisz do nas

Twój e-mail:
Wiadomość:
Wyślij
Wyślij
Form sent seuccessfully - thank you.
Please fill all required fields!

Sukcesja w przedsiębiorstwach

Przeczytaj także

Skontaktuj się z nami

 

604 97 62 26

 

 

biuro@progressolution.pl

Możliwości jest wiele, a my dobierzemy najlepsze pod względem konkretnych firm.

Planowanie i doradztwo w toku sukcesji

 

Zbyt późno podejmowany proces planowania sukcesji jest problemem wielu firm rodzinnych. Jest to procedura skomplikowana i długotrwała. W trakcie realizacji planu trzeba brać pod uwagę, iż mogą pojawić się niespodziewane wydarzenia. Jesteśmy w stanie zapewnić stałe wsparcie w toku sukcesji, aby plan został wdrożony należycie, płynnie i skutecznie. Przedsiębiorca zyskuje spokój o przyszłość swojej firmy, potomków i majątku. Także w przypadku, kiedy właściciel nie ma bliskich, którym chciałby przekazać swoją działalność, mamy wypracowane rozwiązania zapewniające ciągłość biznesu.

Zabezpieczenie majątku pod względem prawa spadkowego i korporacyjnego

 

Przedsiębiorcy często są tak przywiązani do swojego biznesu, że chcą nim kierować tak długo, jak tylko będą w stanie. W tym przypadku ważne jest, aby zabezpieczyć majątek – zarówno osobisty, jak i majątek przedsiębiorstwa – na wypadek śmierci. Możemy w tym pomóc. Eksperci współpracujący z naszą firmą od prawa spadkowego i korporacyjnego przygotują wszelkie niezbędne formalności. Zaproponują także rozwiązania ułatwiające i usprawniające przeprowadzenie sukcesji – także pod kątem podatkowym.

Planowanie aktywności po przeprowadzeniu sukcesji

 

Przedsiębiorca jest człowiekiem czynu. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie jego aktywności po przekazaniu przedsiębiorstwa młodszemu pokoleniu. Nasi specjaliści doradzą zarówno seniorowi, jak i sukcesorowi rozwiązania aktywizujące. Przykładowo – senior może wspierać swoich następców jako doradca lub konsultant w kluczowych sprawach przedsiębiorstwa. Dzięki temu, będzie mógł nadal uczestniczyć w działalności i życiu firmy, a jednocześnie następcy będą mieli dużą autonomię w prowadzeniu spraw.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Progres Solution Sp. z o.o.